Hae Mikevan sivustolta
Sulje
Background Image

Hallinto

Mikevan johtoryhmä

1.11.2017 alkaen kaikki Mikevan johtoryhmää koskevat yhteydenotot Attendo Oy:lle: www.attendo.fi / puh. 030 634 2000.
Mikeva on yhdistynyt osaksi Attendo Oy:tä 1.11.2017 alkaen.

Petri Pitkäranta

Toimitusjohtaja, 31.10.2017 asti

044 780 0600


petri.pitkaranta@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Ville Lehtonen

Varatoimitusjohtaja, talousjohtaja, 30.10.17 asti

040 759 7084


ville.lehtonen@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Marko Lehtola

Aluejohtaja Pohjois-Suomi, 1.11.17 asti

050 4396 876


marko.lehtola@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Jani Attenberg

Aluejohtaja Etelä-, Itä- ja Keski-Suomi, 1.11.17 asti

040 847 5394


jani.attenberg@mikeva.fi
Airopolku 3 D 32
50170 Mikkeli

Ari Vaaranmaa

Aluejohtaja Länsi-Suomi, 1.11.17 asti

040 748 9521


ari.vaaranmaa@mikeva.fi
Myllykyläntie 16
62100 Lapua

Outi Tenhola-Matilainen

Henkilöstöjohtaja, 1.11.17 asti

040 5539 761


outi.tenhola-matilainen@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Ari Lapveteläinen

Kiinteistöjohtaja, 30.11.17 asti

044 780 0800


ari.lapvetelainen@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Hallinnon avainhenkilöt

Henna-Riikka Maulavirta

Lakimies

050 553 5435


henna-riikka.maulavirta@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Esa Elomaa

IT-päällikkö

050 5118 612


esa.elomaa@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Laura Huotarinen

Hankintapäällikkö

040 1321 688


laura.huotarinen@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Minna Väänänen

Laatupäällikkö

0400 157 885


minna.vaananen@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Kati Kettunen

Resurssipäällikkö

044 7800 809


kati.kettunen@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Henna Piilo

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö, 12.12.17 asti

050 5175101


henna.piilo@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Atte Saarnela

Business Controller 30.11.17 asti

044 7800 898


atte.saarnela@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Suvi Pietilä

Junior Controller

044 738 2052


suvi.pietila@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Riitta Manninen

Talouspäällikkö

044 7800 790


riitta.manninen@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Eija Jylänki

Kirjanpitäjä

045 2733 873


eija.jylanki@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Hanna Lautala

Kirjanpitäjä

044 5800 575


hanna.lautala@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Palkanlaskenta

Palkanlaskenta

044 9060 555


palkat@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Meiju Kangasaho

Hallinnon koordinaattori

044 5800 584


meiju.kangasaho@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Marjo Kanniainen

Työhyvinvointipäällikkö

044 7611 631


marjo.kanniainen@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Sanna Uski-Pekala

Palvelujohtaja Etelä-, Itä- ja Keski-Suomi, 5.12.17 asti

050 581 4310


sanna.uski-pekala@mikeva.fi
Metsäkulmankatu 21
48910 Kotka

Anneli Parviainen

Palvelujohtaja Etelä-, Itä- ja Keski-Suomi, 31.1.18 asti

044 7800 488


anneli.parviainen@mikeva.fi
Väinönkatu 15 J 22
40100 Jyväskylä

Sari Blomqvist

Palvelujohtaja Länsi-Suomi, 5.12.17 asti

045 674 5967


sari.blomqvist@mikeva.fi
Ihalantie 5
21200 Raisio

Virpi Särkiniemi

Palvelujohtaja Länsi-Suomi

044 7425 712


virpi.sarkiniemi@mikeva.fi
Lakaniementie 85
62800 Vimpeli

Minna Kokko

Palvelujohtaja Pohjois-Suomi

0400 395 437


minna.kokko@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Minna Hiltunen

Aluemyyntipäällikkö Etelä, Itä- ja Keski-Suomi, 5.12.17 asti

044 7800 725


minna.hiltunen@mikeva.fi
Metsolantie 4 b, 4. kerros
01450 Vantaa

Unto Raunio

Aluemyyntipäällikkö Länsi-Suomi, 5.12.17 asti

040 821 3171


unto.raunio@mikeva.fi
Jussintie 2
60800 Ilmajoki

Tuija Rytkönen

Aluemyyntipäällikkö Pohjois-Suomi 5.12.17 asti

040 5278 085


tuija.rytkonen@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo

Pekka Hurskainen

Järjestelmäasiantuntija, perustietotekniikka

044 4182 321


pekka.hurskainen@mikeva.fi
Lentokatu 2
90460 Oulunsalo